Najlepsze karty kredytowe przez internet bez tajemnic

Karta debetowa a karta kredytowa

Na rynku istnieje wiele rodzajów kart, dzięki którym możemy dokonywać transakcji bezgotówkowych. Wybór jednej z nich zależy od tego, do czego są nam one potrzebne oraz w jaki sposób będziemy z nich korzystać. Dlatego też warto zastanowić się nad tym zanim zaczniemy wypełniać wniosek o wydanie karty.

Karta debetowa jest to najpopularniejsza karta, która umożliwia nam korzystanie z naszych własnych środków. Jest ona powiązana bezpośrednio z rachunkiem osobistym, dlatego możliwość zapłaty kartą debetową będzie uzależniona od tego, czy mamy pieniądze na naszych koncie.

Karta kredytowa łączy w sobie dwa produkty – kartę debetową oraz kredyt. Umożliwia korzystanie z pieniędzy banku i nie jest połączona bezpośrednio z naszym rachunkiem osobistym. Wykorzystane na tej karcie środki należy spłacić podobnie jak kredyt. Dzięki niej również możemy dokonywać transakcji bezgotówkowych. Dodatkowo można używać jej do płacenia w Internecie – karta debetowa nie ma takiej możliwości.

Karta przedpłacona – jest powiązana z osobnym rachunkiem. Działa podobnie jak karty pre-paid w telefonie – aby z niej korzystać, musimy wpłacić na nią pieniądze.